strony internetowe

agencja reklamowa

Strony internetowe

Jakie funkcje pełni firmowa strona internetowa?


 

W czasach, gdy większość przedsiębiorców reklamuje się w sieci trudno prowadzić poważny biznes bez biznesowej strony internetowej. Zanim jednak podejmiemy decyzję odnośnie wizerunku strony, jej funkcjonalności oraz niezbędnym dostawcy hostingu, czy firmie, która dla nas taką stronę wykona. Powinniśmy się na spokojnie zastanowić: W jakim celu strona ma powstać? Wbrew pozorom pytanie nie należy do najłatwiejszych, a jest kluczowe i niezbędne do realizacji zamierzonych celów biznesowych.

 

STRONA FIRMOWA MOŻE BYĆ – STRONĄ INFORMACYJNĄ

Nasza strona internetowa może mieć charakter informacyjny. Taka strona jest potrzebna, gdy w naszej firmie dużo się dzieje musimy publikować bieżące informacje. Dobrym przykładem strony informacyjnej jest witryna kina lub teatru. Prezentowanie naszej oferty oraz cenników również spełnia założenia informacyjne.

 

STRONA FIRMOWA MOŻE BYĆ – STRONĄ WIZERUNKOWĄ

Internetowa strona wizerunkowa doskonale sprawdzi się podczas tworzenia portfolio. Tego typu strony stawiają silnie na warstwę wizualną. Przykładem może być studio fotograficzne, czy biuro architektoniczne. Na drugim miejscu jest budowanie wizerunku poprzez tworzenie wartościowych, eksperckich treści. Dzielenia się wiedzą dodatkowo buduje pozycję i wizerunek firmy. W takim przypadku główną wartością strony jest poradnikowy blog.

 

STRONA FIRMOWA MOŻE BYĆ – STRONĄ SPRZEDAŻOWĄ

Może się wydawać, że sprzedaż on line zdominowana jest przez sklepy internetowe. Warto jednak, w tym wypadku wspomnieć o tak zwanych “landing page” czyli stronach dedykowanych sprzedaży konkretnej usługi/szkolenia/przedmiotu. Na jednej stronie widzimy atuty oferty przy jednoczesnej możliwości wykupienia oferty. Bardzo często mamy sytuację, gdy sprzedaż odbywa się poza internetem. Sama strona służy tylko do pozyskania kontaktu – adresu mailowego lub numeru telefonu. Dzięki czemu będzie możliwy późniejszy kontakt z klientem.

W rzeczywistości każda internetowa strona firmowa służy zarówno do budowy wizerunku, jak i generowania sprzedaży. Warto jednak od samego początku ustalić priorytety, tak aby strona internetowa wspierała nasz plan. Dzięki czemu będzie inwestycją a nie zbędnym kosztem.

U nasz dostaniesz zawsze

  • indywidualny projekt strony www,
  • kodowanie,
  • certyfikat SSL,
  • panel administracyjny,
  • instrukcję obsługi strony 
  • modernizację tej strony przez okres 2 miesięcy.